Nátěry střech

Čištění - impregnace - nátěr

Z vlastní zkušenosti to možná znáte, špinavý vzhled střechy kazí celkový dojem vašeho domu, v horším případě ohrožuje její funkčnost. Proto je dobré provést renovaci.

Důležitým krokem je příprava podkladu pro aplikaci ochranného materiálu. Střechy čistíme od mechů, řas, lišejníků, nepevných částic starých nátěrů a rzi vysokotlakým čisticím strojem od firmy KARCHER o síle tlaku vodního paprsku 250 bar. S přisáváním odmašťovacího prostředku a při použití rotační trysky je výsledný efekt ještě znásoben, což zaručuje velmi dokonalé odmaštění a odstranění všech nečistot a uvolněných částic. Při silné korozi plechových střech používáme k odstranění rzi vibrační brusku, staré nátěry lze odstranit opálením nebo odstraňovačem nátěrů. Po vyčištění  provádíme ochranu střech buď bezbarvou chemickou impregnací, nebo barvou v několika odstínech. Při provedení nátěru barvou je stará zrenovovaná střecha k nerozeznání od nové.

Práce provádíme zejména z hliníkového lešení, žebříků a za použití horolezecké techniky z lana. Veškeré nátěry nanášíme výhradně štětcem nebo válečkem, což vylučuje nežádoucí znečištění okolních ploch, jako tomu dochází při použití stříkací techniky. Střecha, ale i celý dům má pak nový vzhled, střešní krytina je ochráněna proti povětrnostním vlivům a hlavně je výrazně prodloužena její životnost!