Nátěry fasád

Penetrace - nátěr

Barevné provedení fasády výrazně ovlivňuje estetický vzhled domu a neméně důležitý je ochranný účinek proti povětrnostním vlivům.

Před zahájením prací je zapotřebí  provést přípravné práce a to zalepení oken , svodů, parapetů a všech ploch, které je nutno ochránit před znečištěním. U starých fasád je nutno nejprve provést veškeré vysprávky a až poté je fasáda připravena k penetraci. Po napenetrování  se natírají vrchní nátěry v požadovaných odstínech. Fasády na novostavbách je nutné nechat nejprve vyzrát a vyschnout. Poté lze zahájit penetraci a samotné nátěry. Veškeré práce na starších  stavbách provádíme zejména z hliníkového lešení a žebříků. U novostaveb se využívá stávající lešení používané k výstavbě budovy. Nátěry nanášíme výhradně štětcem nebo válečkem,což vylučuje nežádoucí silné znečištění okolních ploch, jako tomu dochází při použití stříkací techniky.

Fasáda, ale i celý dům má pak nový vzhled. Omítka je ochráněna proti povětrnostním vlivům a hlavně je výrazně prodloužena její životnost!